v. 3.63

Lavička


Lavička je poměrně proměnlivý prvek půdorysu, s jehož pomocí můžete do sadovnické kompozice umístit nejen lavičku, ale třeba i stůl, nízký stolek, vyvýšenou podlahu a podobně. V této kapitole se dozvíte, jakým způsobem toho lze dosáhnout.

Popis prvku „Lavička“

 

 

 

 

 Po kliknutí na ikonu „Lavička“ (1) se otevře následující dialogové okno, jehož potvrzením bude do půdorysu vložena parková lavička s opěrátkem :

 

 

Vhodným upravením parametrů z předchozího obrázku však můžeme do půdorysu vložit i stolek. Výšku lavičky nastavíme na 70 cm a její rozměr na 80 x 120 cm. Zrušíme zobrazení opěrátka.

 

 

Takto by již vypadala kompozice složená ze dvou lavic a jednoho stolku. Pro lepší přehlednost je stolek zobrazen tmavě žlutou barvou.

 

 

Pokud je zapotřebí vytvořit jednobarevnou vyvýšenou podestu, změníme rozměry prvku tak, aby jeho velikost odpovídala požadavkům, v našem případě rozměru 3 x 3 metry, a výšku lavičky naopak snížíme tak, aby podesta byla „položena“ na terénu. Výsledek ukazuje následující obrázek. Podesta je pro lepší přehlednost zobrazena tmavě žlutou barvou.

 

 


Copyright © 2006 Miroslav Kron, DiS. Kopírování zakázáno.